top of page

Okulary progresywne, wygodne rozwiązanie, aby wyraźnie widzieć na każdą odległość.

Okulary progresywne stały się prawdziwą rewolucją w świecie korekcji wzroku, zapewniając kompleksowe wsparcie dla osób z problemami widzenia zarówno na bliskie, średnie, jak i dalekie odległości. W tym artykule zgłębimy funkcje, ceny oraz wady i zalety tych zaawansowanych soczewek, które zrewolucjonizowały branżę optyczną.


Okulary progresywne. Ile kosztują i czy warto je kupić?

Spis Treści:


Jak działają okulary progresywne?


Okulary progresywne to wieloogniskowe soczewki, które umożliwiają płynne przejście między różnymi strefami korekcji widzenia. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, te soczewki zapewniają korekcję wielu wad wzroku jednocześnie, eliminując konieczność noszenia kilku par okularów np. okularów do czytania czy okularów do dali. Główne strefy szkła progresywnego to strefa do czytania, średniego zasięgu oraz do widzenia na daleką odległość. Ważne jest aby wartości korekcji wady wzroku dobrał odpowiedni specjalista np. okulista lub optometrysta, a samo badanie wzroku było przeprowadzone bardzo dokładnie. Okulary progresywne są dosyć drogą inwestycją która mocno poprawia komfort życia w związku z tym warto wybierać sprawdzonych specjalistów, również w zakresie doboru okularów i pomiarów optycznych. Okulary progresywne wybierają zazwyczaj osoby starsze tzw. prezbiopii lub mówiąc potocznie ze starczowzroczność. Wybierając powłokę antyrefleksyjną warto postawić na naprawdę dobrą, z reguły jest ona bardziej odporna na zarysowania i poprawia kontrast. Okulary progresywne mogą być również wyposażone w antyrefleks do komputera. Pamiętaj , że jest to inwestycja na kilka lat.Zalety Okularów Progresywnych.


1. Wygodne korzystanie

Soczewki progresywne eliminują potrzebę zmiany okularów w zależności od sytuacji. Bez względu na to, czy czytasz drobny tekst w bliży, pracujesz przy komputerze czy patrzysz w dal, nie musisz wymieniać okularów. Podczas wyboru okularów progresywnych optyk przeprowadza szereg pomiarów w celu prawidłowego, przyszłego montażu szkieł w oprawce, tak aby Twoje pole widzenia na wszystkie odległości było jak najszersze, to z kolei zapewni wyraźne widzenie na każdą odległość.


2. Naturalny wygląd

W przeciwieństwie do klasycznych okularów, okulary progresywne nie posiadają wyraźnych linii podziału między strefami korekcji. To sprawia, że są one estetyczniejsze i bardziej naturalnie wyglądają na nosie. Osoby które na nas patrzą się są w stanie zobaczyć, że nosimy okulary progresywne. W przypadku okularów dwuogniskowych (tylko do dali i do bliży, bez odległości pośrednich) często widzimy mało estetyczną kreskę oddzielająca dwie różne wartości. Szkła progresywne nie posiadają takiego przejścia dzięki czemu wyglądają bardziej estetycznie, a ich użytkowanie jest bardziej komfortowe.


3. Wszechstronność

Jedna para okularów zastępuje kilka innych, co jest niezwykle praktyczne zarówno w codziennym życiu, jak i podczas podróży. Również w pracy przy komputerze okulary progresywne znajdą swoje zastosowanie, ponieważ zapewnią ostre widzenie zarówno w odległościach bliskich (np. biurko) do komputera, jak i na dalsze odległości np. tablica lub Klient który przyszedł do naszego biura. Nie musisz przekładać na zmianę dwóch par okularów, żeby wyraźnie widzieć na różne odległości.Wady Okularów Progresywnych.


Choć okulary progresywne są niezwykle przydatne, istnieją pewne wady, na które warto zwrócić uwagę:


1. Cena

W porównaniu do zwykłych okularów, okulary progresywne są zazwyczaj droższe. Ich cena jest wyższa ze względu na złożoność konstrukcji i drogi proces produkcji.


2. Adaptacja

Niektóre osoby mogą potrzebować czasu, aby się do nich przyzwyczaić. Zmiana soczewek może powodować lekkie zawroty głowy lub dezorientację w początkowej fazie noszenia. Ważne jest aby w pierwszych dniach korzystania z okularów progresywnych używać ich do zadań statycznych np. oglądanie telewizji czy czytanie książki.


3. Ograniczenia korekcji

W przypadku okularów progresywnych, dostępne korekcje mogą być ograniczone, szczególnie w przypadku osób z bardzo specyficznymi wadami wzroku.Okulary progresywne cena?


Cena okularów progresywnych zależy od wielu czynników, takich jak marka, materiał soczewek, rodzaj powłok i stopień zaawansowania technologicznego. Standardowe okulary progresywne mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych.


Podsumowanie.


Okulary progresywne stanowią innowacyjne rozwiązanie dla osób z różnymi wadami wzroku. Mimo pewnych wad, ich liczne zalety, takie jak wygoda i wszechstronność, przeważają nad potencjalnymi trudnościami adaptacyjnymi czy ceną. Zanim zdecydujesz się na zakup okularów progresywnych, warto skonsultować się z wyspecjalizowanym optykiem, który pomoże dostosować je do Twoich indywidualnych potrzeb.Potrzebujesz nowych oprawek?


Sprawdź nasze najnowsze okulary damskie oraz okulary męskie !

Comments


Bestsellery

bottom of page