Soczewki filtrujące szkodliwe światło niebieskie PRIME BLUE
Okulary do komputera z soczewkami które filtrują do 95 % szkodliwego dla naszych oczu światła niebieskiego, możesz je dodać podczas wybierania soczewek do okularów. Sugerowane dla osób pracujących przed komputerem lub smartfonem. Cena tych soczewek to 199 PLN.
W konfiguracji okularów zaznacz "PRIME BLUE"

Doskonała ochrona Twoich oczu

Smartfony, tablety, komputery, telewizory - te wszystkie urządzenia cyfrowe emitują niebieskie światło. Długotrwałe narażenie na takie promieniowanie może doprowadzić do podrażnienia i zmęczenia oczu, bólu głowy oraz zaburzenia rytmu dobowego.

okulary do pracy przy komputerze z antyrefleksem
Jakie skutki może wywołać światło niebieskie?
Gorszy sen
Ospałość
Depresja
Zmęczenie oczu
Rozdrażnienie
Ból głowy, migrena

Kto powinien używać okularów blokujących światło niebieskie?

  • każda osoba która spędza przed komputerem, TV lub smartfonem więcej niż 3h dziennie 

  • każdy kto pracuje w sztucznym oświetleniu

  • każda osoba pracująca na nocną zmianę przed komputerem

okulary do komputera

Trochę historii o świetle

Człowiek z natury nie jest przystosowany do przebywania w sztucznym oświetleniu. Pierwotnie podstawowym źródłem światła był ogień który jest najbardziej "przyjazny" dla naszych oczu. Z biegiem czasu człowiek stworzył sztuczne światło które generuje szereg niebezpiecznych dla zdrowia problemów. Aktualnie ze sztucznym światłem spotykamy się wszędzie tj. żarówki LED, oświetlenie uliczne, telefony, laptopy, tablety i wiele innych urządzeń cyfrowych. 

     

W jakich sytuacjach chronić swoje oczy przed szkodliwym światłem niebieskim?

Na szkodliwe działanie światła niebieskiego najbardziej narażone są osoby do 25 roku życia ponieważ w okolicach tego wieku człowiek osiąga ustabilizowany w pełni rozwinięty układ wzrokowy. Paradoksalnie młodzież spędza ogromne ilości czasu przed ekranem telefonu czy laptopa nie używając żadnej ochrony swoich oczu. W przypadku wszystkich grup wiekowych nadmierne naświetlanie oczu światłem niebieskim szczególnie przed snem może prowadzić do wydłużonego czasu na zaśniecie, wpływać na złą jakość snu, zmęczenie w ciągu dnia, rozdrażnienie czy bóle głowy. Niezależnie w jakiej grupie wiekowej jesteś zabezpiecz swoje oczy przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego.

     

Zadbaj o swój wzrok!

14 dni na zwrot

Bezpieczna płatność

bboptic

FOLLOW US ON

INSTAGRAM

Przedstawiamy #bboptic miejsce inspiracji, radości i rozrywki. Codziennie zapewniamy Wam zastrzyk dobrego humoru w najlepszym stylu. Nie możemy się już doczekać! Do zobaczenia!

NEWSLETTER

Zdobądź informacje o nowych oprawkach, promocjach i innych. Zainspiruj się obserwując nasze social media.

SKLEP ONLINE

EDUKACJA

O NAS

POMOC

  • Facebook
  • Instagram