top of page

Okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego - zerówki i korekcyjne

Okulary do komputera redukują do 95% szkodliwego światła niebieskiego

Okulary do komputera.

14 DNI NA ZWROT

ETUI I ŚCIERECZKA W PREZENCIE

50 zł RABATU NA OKULARY DO 30.04.2024r
KOD "okulary50"

Czy warto mieć okulary do komputera?

Okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego potocznie okulary do pracy przy komputerze to dobre rozwiązanie na zmęczone i bolące oczy. Okulary antyrefleksyjne do komputera doskonale sprawdzają się też na co dzień. Okulary z filtrem do pracy przy komputerze ochronią Twoje oczy przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego oraz poprawią jakość Twojego snu. Wypróbuj okulary do komputera.

Dla kogo?

Spędzasz więcej niż 4h dziennie używając komputera lub smartfona.

Masz zmęczone, podrażnione i suche oczy.

Źle śpisz, budzisz się w nocy. 
Dzięki ochronie oczu przed szkodliwym światłem niebieskim zapewnisz sobie dobry sen i prawidłowy cykl dobowy.

Spis treści:

Przykładowe okulary do komputera w Sklepie Blueberry Optic

W naszym internetowym Salonie Optycznym stawiamy na jakość dlatego wszystkie pary okularów przechodzą podwójną, niezależną kontrolę jakości. Pierwszą na etapie montażu szkieł i drugą podczas kompletowania zamówienia gotowego do wysyłki.

Jak okulary do komputera mogą poprawić Twój wzrok i ochronić przed niebieskim światłem?

Jak okulary do komputeramog poprawć Twój wzro.

Podczas korzystania z urządzeń cyfrowych ludzie mają tendencję do mrugania rzadziej i przez krótsze okresy czasu. Może to prowadzić do objawów suchego oka, takich jak napięcie, podrażnienie, zmęczenie i zaczerwienienie oczu. Są to typowe objawy cyfrowego zmęczenia oczu. Specjalistyczne okulary komputerowe posiadają specjalną powłokę, która filtruje niebieskie światło emitowane przez ekrany komputerów, a także zachęca użytkownika do częstszego mrugania. W ten sposób pomagają stymulować proces produkcji łez, który pomaga utrzymać oczy w stanie nawilżenia i zmniejsza objawy związane z suchym okiem i poprawiają jakość widzenia.

Właśnie taka nadmierna ekspozycja została powiązana z cyfrowym zmęczeniem oczu, bólami głowy i trudnościami z koncentracją. Może ono również hamować wydzielanie melatoniny - hormonu, który pomaga regulować cykl snu. Może to zakłócać nasz rytm okołodobowy i prowadzić do bezsenności, zmęczenia i ogólnej drażliwości. Aby zmniejszyć narażenie na nadmiar szkodliwego niebieskiego światła, ludzie powinni ograniczyć czas spędzany przy ekranie wieczorem przed snem i rozważyć użycie okularów z filtrem niebieskim lub aplikacji do swoich urządzeń.

Okulary do pracy przy komputerze to jedyna skuteczna ochrona Twoich oczu. Szkodliwe blue light znajduje się nie tylko w cyfrowych urządzeniach, ale także w sztucznym oświetleniu mieszkania to właśnie z tego powodu warto używać okulary zerówki dla osób bez wady wzroku ponieważ aplikacje w telefonie oraz w monitorach nie zapewniają ochrony na szkodliwe światło niebieskie dookoła nas. Ochronny antyrefleks w soczewkach okularowych można wyszlifować pod dowolną oprawkę okularową.

Co to światło niebieskie i czy jest szkodliwe?

Co to światło niebieskie i czy jest szkodliwe?

W skład światła słonecznego wchodzi wiele rodzajów światła o różnym kolorze (w tym czerwone, pomarańczowe, żółte, zielone, niebieskie, indygo i fioletowe), każde o innej długości fali i poziomie energii. Ich połączenie to spektrum kolorowych promieni świetlnych które tworzy to, co nazywamy „białym światłem” lub „światłem słonecznym”.

 

Niebieskie światło to tylko jeden z kolorów w tym spektrum światła – ogólnie określany jako „światło widzialne”. Oznacza to, że ma krótką długość fali i wysoki poziom energii. Poziomy niebieskiego światła są emitowane z wielu różnych źródeł światła, z których największym jest słońce. Istnieje również wiele źródeł tego typu światła stworzonych przez człowieka. W ostatnich latach niebieskie światło zyskało rozgłos ze względu na jego powiązanie z ekranami cyfrowymi. Komputery, tablety, smartfony, telewizory i inne ekrany cyfrowe emitują niebieskie światło. Chociaż jest to tylko ułamek tego, co emituje słońce, jednak ilość czasu, jaki ludzie spędzają przy korzystaniu z tych urządzeń i bliskość tych ekranów do oczu, spowodowały pewne obawy dotyczące potencjalnych długoterminowych skutków działania niebieskiego światła na zdrowie naszych oczu. Zwykłe okulary antyrefleksyjne nie chronią przed szkodliwym jego działaniem. Jeśli Twoje okulary wyposażone są w powłokę blue możesz być spokojny, że Twoje oczy są chronione.

Okulary do pracy przy komputerze.

Jaki wpływ ma światło niebieskie na Twoje oczy?

Jaki wpływ ma światło niebieskie na Twoje oczy?

Ważne! Niebieskie światło ma krótką długość fali, co sprawia, że bardzo łatwo przenika do oczu. Oznacza to, że prawie wszystkie widoczne niebieskie promienie światła mogą przechodzić przez rogówkę i soczewkę do siatkówki (wyściółki tylnej części oka). Na podstawie przeprowadzonych wielu badań niektórzy eksperci sugerują, że zbyt duża ekspozycja na niebieskie światło może uszkodzić światłoczułe komórki siatkówki. Jedno z badań na zwierzętach wykazało również, że uszkodzenie światłem niebieskim może powodować fototoksyczne uszkodzenie siatkówki.

 

Chociaż prawdą jest, że ekrany cyfrowe emitują światło niebieskie, badania wykazały, że poziom ekspozycji na niebieskie światło z ekranów jest niższy niż w przypadku naturalnego światła dziennego. Dlatego ważne jest, aby chcąc zadbać o swoje oczy musisz ograniczać używanie cyfrowych ekranów urządzeń bezpośrednio przed snem lub używać specjalnych okularów do komputera tzw. okulary blue blocker, aby dodatkowo nie bombardować swoich oczu nadmiarem światła niebieskiego i poprawić jakość pracy.