Szkła filtrujące szkodliwe światło niebieskie PRIME BLUE

Okulary do komputera ze szkłami które filtrują do 95 % szkodliwego dla naszych oczu światła niebieskiego, możesz je dodać podczas wybierania szkieł do okularów. Sugerowane dla osób pracujących przed komputerem lub smartfonem. Cena tych szkieł to 199 PLN.

Doskonała ochrona Twoich oczu

Smartfony, tablety, komputery, telewizory - te wszystkie urządzenia cyfrowe emitują niebieskie światło. Długotrwałe narażenie na takie promieniowanie może doprowadzić do podrażnienia i zmęczenia oczu, bólu głowy oraz zaburzenia rytmu dobowego.

okulary do pracy przy komputerze z antyrefleksem

Jakie skutki może wywołać światło niebieskie?

Gorszy sen
Ospałość
Depresja
Zmęczenie oczu
Rozdrażnienie
Ból głowy, migrena

Kto powinien używać okularów blokujących światło niebieskie?

  • każda osoba która spędza przed komputerem, TV lub smartfonem więcej niż 3h dziennie 

  • każdy kto pracuje w sztucznym oświetleniu

  • każda osoba pracująca na nocną zmianę przed komputerem

okulary do komputera

Trochę historii o świetle

Człowiek z natury nie jest przystosowany do przebywania w sztucznym oświetleniu. Pierwotnie podstawowym źródłem światła był ogień który jest najbardziej "przyjazny" dla naszych oczu. Z biegiem czasu człowiek stworzył sztuczne światło które generuje szereg niebezpiecznych dla zdrowia problemów. Aktualnie ze sztucznym światłem spotykamy się wszędzie tj. żarówki LED, oświetlenie uliczne, telefony, laptopy, tablety i wiele innych urządzeń cyfrowych. 

     

W jakich sytuacjach chronić swoje oczy przed szkodliwym światłem niebieskim?

Na szkodliwe działanie światła niebieskiego najbardziej narażone są osoby do 25 roku życia ponieważ w okolicach tego wieku człowiek osiąga ustabilizowany w pełni rozwinięty układ wzrokowy. Paradoksalnie młodzież spędza ogromne ilości czasu przed ekranem telefonu czy laptopa nie używając żadnej ochrony swoich oczu. W przypadku wszystkich grup wiekowych nadmierne naświetlanie oczu światłem niebieskim szczególnie przed snem może prowadzić do wydłużonego czasu na zaśniecie, wpływać na złą jakość snu, zmęczenie w ciągu dnia, rozdrażnienie czy bóle głowy. Niezależnie w jakiej grupie wiekowej jesteś zabezpiecz swoje oczy przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego.

     

Zadbaj o swój wzrok!

14 dni na zwrot

Bezpieczna płatność

bboptic

FOLLOW US ON

INSTAGRAM

Przedstawiamy #bboptic miejsce inspiracji, radości i rozrywki. Codziennie zapewniamy Wam zastrzyk dobrego humoru w najlepszym stylu. Nie możemy się już doczekać! Do zobaczenia!

NEWSLETTER

Zdobądź informacje o nowych oprawkach, promocjach i innych. Zainspiruj się obserwując nasze social media.

SKLEP ONLINE

EDUKACJA

O NAS

POMOC

  • Facebook
  • Instagram