top of page

Okulary do komputera ile kosztują? Czy warto je kupić?

Skoro tu jesteś oznacza to, że z jakiś powodów nosisz się z zamiarem zakupu okularów do komputera z filtrem światła niebieskiego, a może już je kupiłeś, tylko nie do końca wiesz jakie korzyści płyną z ich odpowiedniego użytkowania? Od kilku lat obserwujemy zwiększone zainteresowanie okularami ochronnymi do komputera, a właściwie szkłami z antyrefleksem Blue Light – czyli specjalnym rodzajem antyrefleksu zalecanym dla osób które przez długi czas używają urządzeń elektronicznych z wbudowanym wyświetlaczem (do tego tematu jeszcze wrócimy) przez co narażają swój wzrok na nadmierne naświetlenie niebieskim światłem. Zainteresowanie to zostało zwiększone z powodu pandemii i przejścia na pracę zdalną bardzo dużej liczby osób, a co za tym idzie zmianę zwykłych okularów korekcyjnych na tez z blue control. Długotrwała praca przy komputerze ma negatywny skutek dla naszych oczu, dlatego tak wiele osób postanowiło chronić swoje oczy używają okularów do pracy przy komputerze.


Okulary do pracy przy komputerze cena.

Spis treści:


Co dają okulary do komputera?


Pewnie zastanawiasz się jakie korzyści płyną z używania okularów do komputera. Musisz wiedzieć, że sekret kryje się w antyrefleksie który jest wykorzystywany do produkcji szkieł z przeznaczeniem do pracy przy komputerze. Powłoka antyrefleksyjna nanoszona jest na szkło w procesie produkcji i jej główną zaawansowaną cechą jest odbijanie pasma światła ultrafioletowego które w nadmiarze szkodzi naszym oczom. Warto dodać, że okulary odbijają do 95% szkodliwego promieniowania, nie możemy wyeliminować całkowicie światła ultrafioletowego ponieważ jest to również naturalna długość światła w przyrodzie która odpowiada za pobudzenie naszego mózgu. Dlatego jeśli korzystasz z urządzeń elektronicznych na krótko przed spaniem bez ochrony wzroku w postaci okularów do komputera zbyt mocno naświetlisz swoje oczy i mózg przez co będziesz dłużej wchodzić w głęboką fazę snu, a sam sen będzie niższej jakości. Ochrona oczu w postaci szkieł z antyrefleksem do komputera podczas używania smartfona, oglądania telewizji pozwoli Ci utrzymać lepszą koncentrację, wyeliminować ból głowy, zaczerwienienie oczu, a także zniweluje odbicia i odblaski w szkle, poprawi kontrast oraz polepszy jakoś snu. Jeśli nie masz wady wzroku możesz kupić okulary zerówki do komputera.


Czy okulary do komputera działają?


Na temat okularów do komputera jest wiele opinii, natomiast odpowiedź potwierdzona badaniami jest jedna, tak okulary z antyrefleksem do komputera działają. Nie chodzi tu tylko o niwelowanie przenikania do naszych oczu szkodliwego światła niebieskiego, ale też o ciągłe patrzenie w bliży używając na przykład ekranu monitora komputerowego i telefonu. Przypominamy, że podczas patrzenia na bliskie odległości ruch mięśni gałek ocznych tzw. akomodacja jest cały czas napięta, a podczas patrzenia w dal rozluźniona. Wyobraź sobie, że przez długi czas napinasz mięśnie łydki, nie jesteś w stanie wytrzymać długo. Z mięśniami naszych oczu jest trochę inaczej mogą one wytrzymać długo bez żadnych dolegliwości, natomiast będzie to miało konsekwencje podczas patrzenia w dal. Po prostu będziesz potrzebować więcej czasu, żeby wyostrzyć przedmioty znajdujące się w większej odległości od Ciebie. Dodatkowo podczas pracy przy komputerze lub smartphone mrugamy nawet 4 razy mniej niż normalnie co może doprowadzić do tzw. Zespołu suchego oka.


Okulary z antyrefleksem do komputera.

Jakie okulary do komputera wybrać?


Tak naprawdę musisz zwracać uwagę na wszystkie aspekty które są ważne podczas wyboru zwykłych okularów używanych na co dzień. Przede wszystkim wygoda! Skoro masz ich używać do pracy, czyli spędzać w nich większość swojego czasu wybór musi paść właśnie na wygodę. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz się ograniczać jeśli chodzi o wybór oprawek okularowych. Szkła z antyrefleksem do komputera są szlifowane indywidualnie do każdej oprawki. Ważne jest abyś wybierał szkła wysokiej jakości, sprawdzonych producentów. To bardzo ważne ponieważ masz pewność, że szkła są wykonane zgodnie z normami Unijnymi. Dodatkowo okulary posłużą Ci dłużej, łatwiej utrzymasz je w czystości i będą bardziej odporne na zarysowania przez co posłużą Ci dłużej!


Ile kosztują okulary do komputera?


Zapewne zdajesz sobie sprawę, że okulary z antyrefleksem do komputera będą droższe niż z podstawowym antyrefleksem. Choćby ze względu na bardziej zaawansowany sposób produkcji. Zatem czy taka inwestycja jest siebie warta? Zdecydowanie tak! Okulary do komputera z antyrefleksem Blue Control pomogą Ci zachować lepszą koncentrację podczas pracy oraz zniwelują uczucie zmęczenia i suchości oczu przez co Twoja praca będzie bardziej wydajna. Ceny szkieł z antyrefleksem do komputera są bardzo zróżnicowane i zależą również od Twojej wady wzroku, estetyki wykonania itp. W Blueberry Optic cena za parę najwyższej jakości szkieł z antyrefleksem do komputera to 199 zł.


Czy warto kupić okulary do komputera?


Jeśli nie chcesz być zmuszona do noszenia okularów na co dzień, a nie tylko do pracy lub jeśli nie chcesz aby wada Twoje wzroku postępowała coraz szybciej zdecydowanie tak powinnaś zainwestować w okulary do komputera. Oczywiście są one droższe od okularów ze standardowym antyrefleksem lub bez niego, ale pamiętaj, że będziesz z nich korzystała przez rok, 2 lata lub dłużej. Jest to inwestycja w Twój dobry sen, samopoczucie, i zdrowie Twoich oczu. Lepiej jest przeciwdziałać niż później ponosić nieprzyjemne w skutkach konsekwencje.


Czy warto kupić okulary do komputera?

Co to jest antyrefleks do komputera i jak działa?


Sposób działania okularów z antyrefleksem do komputera z punktu widzenia Klienta jest bardzo prosty. Szkła okularowe odbijają do 95% szkodliwego światła ultrafioletowego które w przeciwnym razie trafiłoby w nadmiarze do Twoich oczu. Długotrwałe narażanie oczu na działanie szkodliwego światła niebieskiego niesie za sobą konsekwencje w postaci złego snu, zdenerwowania, bólu głowy. Szczegóły techniczne otrzymywania powłoki antryfleksyjnej do komputera na etapie produkcji są obarczone tajemnicą producenta.


Okulary do komputera zerówki.


Jeśli nie masz wady wzroku jesteś w świetnej sytuacji, aby przeciwdziałać i już teraz zacząć chronić swoje oczy za pomocą okularów do komputera zerówek zanim Twój wzrok się pogorszy. Tego typu rozwiązanie zrelaksuje Twój przemęczony wzrok i sprawi, że poczujesz się lepiej, a komfort pracy z komputerem wskoczy na nowy wyższy poziom. Okulary do komputera zerówki możesz używać do pracy jak i korzystać z nich na co dzień jako dodatek. Niezależnie od Twojej motywacji do zakupu warto zainwestować w tego typu ochronę swoich oczu. Pamiętaj masz tylko jedną parę oczu! Zadbaj o nią!


Okulary do komputera Blue Control – co to znaczy i jaki mają kolor?


Powłoka Blue Control w okularach to nic innego jak potoczna angielska nazwa rodzaju antyrefleksu który blokuje przenikanie do oczu szkodliwego światła niebieskiego. Każdy producent ma prawo do dowolnego nazwana tego rodzaju szkieł. Jednak wszystkie te soczewki okularowe mają cechę wspólną blokują pasmo światła niebieskiego. Jeśli chodzi o kolor antyrefleksu okularów do komputera z reguły jest to delikatny niebieski wchodzący we fiolet. Kolor różni się w zależności od producenta i związanej z tym technologii produkcji szkieł okularowych. Oglądając swoje aktualne okulary jeśli widzisz delikatne niebieskie lub fioletowe odbicie możesz być niemal pewien, że okulary posiadają powłokę antyrefleksyjną Blue Control z przeznaczeniem do pracy z urządzeniami cyfrowymi.


Niebieski antyrefleks w okularach do komputera.


Okulary do komputera w Blueberry Optic.


W Blueberry Optic oferujemy okulary ze szkłami do komputera najwyższej jakości o oznaczeniu Prime Blue. Szkła te posiadają doskonałe właściwości antystatyczne i oleofobowe antyrefleksu dzięki czemu łatwo jest je wyczyścić. Antyrefleks jest dodatkowo utwardzony przez co okulary do komputera będą Ci dłużej służyły. Jak zapewne się domyślasz szkła z antyrefleksem do komputera są droższe niż standardowy antyrefleks w Blueberry Optic cena wszystkich podstawowych szkieł do komputera to 199 zł. Okulary do komputera zerówki również są szlifowane indywidualnie pod wybrany model okularów.Potrzebujesz nowych oprawek?


Sprawdź nasze najnowsze okulary damskie oraz okulary męskie !

Kommentare


Bestsellery

bottom of page