Co to jest antyrefleks i jakie ma zastosowanie w okularach?

Okulary i szkła z antyrefleksem - damskie i męskie

Okulary z antyrefleksem.

14 DNI NA ZWROT

ETUI I ŚCIERECZKA W PREZENCIE

10% ZNIŻKI DO 30.09.22r KOD: "okulary"

Antyrefleks co to jest?

Okulary to nieodłączny element codzienności wielu z nas. W naszym otoczeniu na dobre zagościły smartfony i komputery. To właśnie wokół tych urządzeń toczy się dzień co raz większej liczby osób. Ale czy Twoje oczy są na to gotowe? Czy zdajesz sobie sprawę jak mocno obciążasz swój wzrok nieustannie wpatrując się w ekrany i monitory? Dlatego warto jest odpowiednio chronić swoje oczy zanim będzie po prostu za późno i wada wzroku się pogłębi. Przy wyborze nowej pary okularów warto skorzystać z dodatkowych uszlachetnień nakładanych na soczewki. Co raz częściej wybór pada na szkła z antyrefleksem i jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ świadczy o tym fakt, że ludzie podejmują zakup z większą świadomością. Wszystkie okulary dostępne w BLUEBERRY OPTIC wyposażone są w powłokę antyrefkesyjną dzięki czemu nie musisz ponosić żadnych dodatkowych opłat.

Nasze standardowe szkła zawierają:

Powłokę antyrefleksyjną, ochronę UV, niwelowanie odbić i odblasków

Są utwardzone i bardziej odporne na zarysowania

Czym jest powłoka antyrefleksyjna?

Mówiąc wprost jest to powłoka nakładana na szkło w procesie produkcji która redukuje odbicia i odblaski w szkle dzięki czemu obraz jest maksymalnie przejrzysty. Powłoka antyrefleksyjna sprawia również, że przez soczewkę przechodzi więcej światła niż w standardowych soczewkach.

Co to jest antyrefleks.jpg

Korzystając z okularów z antyrefleksem na co dzień zobaczysz znaczą różnicę w jakości widzenia. Rozpraszające refleksy po prostu znikną. Dodatkowo bardzo ważnym atutem jest to, że nasi rozmówcy będą mogli wyraźnie zobaczyć nasze oczy zza okularów, a nie białe odblaski tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych szkieł. Różnice zobaczysz również na zdjęciach.

Okulary z antyrefleksem - kiedy wybrać?

Powłoka antyrefleksyjna ma bardzo dużo zalet które ułatwią Ci co dzienne użytkowanie. Na pierwszym planie warto wspomnieć o estetyce, teraz już nic nie będzie zasłaniało Twoich oczu. Podstawowy antyrefleks warto wybrać w każdym przypadku, ponieważ podwyższa on kontrast widzenia dzięki czemu obraz jest bardziej wyraźny i ostry. Dodatkowo szkło jest bardziej śliskie przez co łatwiej utrzymać je w czystości. 

Kiedy nosić okulary antyrefleksyjne?

  • gdy pracujesz lub długo przebywasz w pomieszczeniu ze sztucznym oświetleniem

  • gdy nosisz okulary przez cały dzień

  • gdy chcesz uzyskać idealnie przejrzysty komfort widzenia

  • gdy czujesz, że Twoje oczy szybko się męczą

Co to jest powloka antyrefleksyjna.jpg

Antyrefleks znajdujący się na na szkłach okularów jest dodatkowo utwardzony dzięki czemu wydłuża on żywotność użytkowania okularów, okulary będą po prostu służyły Ci dłużej. Jednak należy dbać o to aby przed wycieraniem szkieł po prostu opłukać okulary, następnie wytrzeć je do sucha miękką szmatką z mikrofazy.

OKULARY DO PRACY PRZY KOMPUTERZE

Dowiedz się też o okularach do komputera które zapewniają do 95% ochrony Twoich oczu

Dla kogo okulary z antyrefleksem?

Szkła z antyrefleksem pozwolą Ci utrzymać wysoki komfort widzenia. Jest to szczególnie ważne dla osób które pracują w sztucznym oświetleniu, kierowcy, studenci, programiści, a także osoby które spędzają dłużej niż 3 godz. dziennie przed ekranami komputera, smartphone. Czemu tak się dzieje? Okulary z powłoką antyrefleksyjną świetnie podbijają kontrast oraz niwelują odblaski. Dlatego jeśli przez długi czas mocno angażujesz swój wzrok warto pomyśleć o zakupie okularów z antyrefleksem.

Podstawowe zalety okularów antyrefleksem

  • brak odbicia w szkłach przedmiotów przed i za nami

  • idealnie przejrzysty obraz - 15% większa przepuszczalność światła

  • mniejsze zmęczenie oczu 

  • odporna na zarysowania

  • łatwa w utrzymaniu czystości

Rodzaje antyrefleksu w okularach

Istnieje wiele rodzajów antyrefleksu. W zależności od czynności jakie chcesz wykonywać w okularach możesz wybrać antyrefleks standardowy który idealnie sprawdza się na co dzień w pracy np. w sztucznym oświetleniu oraz w precyzyjnych czynnościach. Jesteś zawodowym kierowcą lub po prostu dużo czasu spędzasz za kierownicą? Idealnym rozwiązaniem będą okulary z antyrefleksem dla kierowców które redukują do 90% oślepiających odblasków podczas jazdy o zmierzchu w nocy oraz podczas deszczu kiedy to światła odbijają się od mokrego asfaltu. Kolejnym rodzajem jest antyrefleks do komputera który przeznaczony jest dla osób spędzających więcej niż 3 godz. dziennie przed ekranem monitora lub smartophone. Okulary z takim antyrefleksem ochronią Twoje oczy przed nadmiarem światła niebieskiego które emitują właśnie te urządzenia. Warto dodać, że nadmierne naświetlenie oczu światłem niebieskim może powodować bóle głowy, rozdrażnienie, bezsenność, ból oczu. Dlatego nosząc się z zamiarem zakupu okularów z antyrefleksem warto zapoznać się z ich zastosowaniem.

Jakie są kolory antyrefleksu?

Szkło z powłoką antyrefleksyjną wygląda nieco inaczej niż zwykła soczewka bez antyrefleksu, natomiast zmiana jest niewielka wręcz kosmetyczna. Większość szkieł wykorzystywanych na rynku posiada antyrefleks o delikatnym zielonym zabarwieniu widoczny podczas patrzenia na okulary pod różnymi kontami. Warto dodać, że refleks ten nie wpływa na estetykę wyglądu okularów dlatego warto go stosować również w okularach korekcyjno-przeciwsłonecznych. Warto wspomnieć, że dostępne są również inne kolory refleksu ze względu na zastosowanie okularów, można powiedzieć, że jest to efekt technologiczny który ma miejsce podczas produkcji tego typu szkieł. Antyrefleks okularów do komputera jest delikatnie niebieski, natomiast pamiętajmy niezależnie od koloru antyreflesku szkło pozostaje maksymalnie przezroczyste. 

Okulary z widocznym zielonym antyrefleksem.

Jak sprawdzić czy moje okulary mają antyrefleks?

To bardzo proste i nie potrzebujesz mieć do tego żadnych narzędzi. Wystarczy że spojrzysz na szkła z zewnętrznej strony jeśli nie zaobserwujesz w nich odbijających nie się przedmiotów możesz mieć niemal pewność, że okulary posiadają antyrefleks. Jeśli u osoby z którą rozmawiasz widzisz częściowo swoje odbicie to znaczy, że nie ma ona okularów z antyrefleksem

Ile kosztują okulary z antyrefleksem?

Pamiętaj wzrok ma się jeden i należy o niego dbać. Szczególnie teraz kiedy większość z nas spędza swój dzień w sztucznym oświetleniu lub przed ekranem monitora. Musisz zapewnić sobie odpowiednią ochronę, a to właśnie gwarantują dobrej jakości okulary z antyrefleksem. Dbając o swoje oczy musisz zdawać sobie sprawę, że okulary antrefleksyjne będą kosztowały więcej. Jeśli chcesz uniknąć większych wydatków związanych z szybko pogarszającym się wzrokiem warto zaopatrzyć się właśnie w okulary z antyrefleksem.

W naszym Salonie Blueberry Optic gwarantujemy szkła z antyrefleksem najwyższej jakości, a co ważne oferujemy je dla wszystkich wariantów oprawek okularowych. Nasze szkła z antyrefleksem są dodatkowo utwardzone dzięki czemu są bardziej odporne na zarysowania oraz maksymalnie chronią Twoje oczy przed promieniowaniem UV.

Czym czyścić okulary z antyrefleksem?

Jeśli wybierasz okulary z powłoką antyrefleksyjną pamiętaj, że należy je regularnie i odpowiednio czyścić. Zacznij od opłukania okularów pod bieżącą wodą. Możesz do tego użyć specjalnych preparatów do kupienia w każdym salonie optycznym. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu pozbędziesz się ze szkła wszystkich pyłków oraz kurzu które podczas wycierania mogą porysować szkło z antyrefleksem. W przypadku mocno zabrudzonych szkieł polecamy po spłukaniu użyć płynu do mycia naczyń bez detergentów, a następnie rozprowadzić go opuszkami palców po całym szkle ruchem okrężnym, następnie ponownie spłukać bieżącą wodą. Płyn dodatkowo odtłuszcza powierzchnie szkła dzięki temu podczas wycierania nie pozostają mazy. Tak umytą soczewkę należy delikatnie wytrzeć do sucha miękką ściereczką z mikrofibry. W Blueberry Optic do wszystkich okularów dołączamy profesjonalną ściereczkę z mikrofibry!

Jak prawidłowo czyścić okulary?

Porysowane szkła z antyrefleksem w okularach - co zrobić?

Pewnie zdarzyło Ci się odłożyć okulary na blacie szkłami do dołu lub niedbale wsunąć je do torebki bez żadnego zabezpieczenia. Znamy to... tym bardziej to boli jeśli okulary są stosunkowo nowe, a czasem po prostu upadną i nie masz na to wpływu. Czy szkła z antyrefleksem rysują się bardziej niż bez niego? Wręcz przeciwnie! Powłoka antyrefleksyjna powoduje, że szkło jest jeszcze bardziej twardsze dzięki czemu jest bardziej odporne na zarysowania. To ważna cecha, antyrefleks sam w sobie utwardza szkło. Dobrze, a co jeśli i tak porysujemy szkła w naszych okularach? Mamy tutaj złą wiadomość. Niestety jeśli rysy są w centralnej części szkła będą nam po prostu przeszkadzały w wyraźnym patrzeniu, jeśli natomiast są bliżej krawędzi oprawki możemy się z tym przemęczyć jakiś czas pod warunkiem, że nam to nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. W jednym i w drugim przypadku nic się nie da zrobić, rozwiązaniem jest jedynie wymiana szkieł na nowe i wyszlifowanie ich pod dany model oprawki. Mitem jest tzw. polerowanie szkła żeby rysy zniknęły. Jest to mit ponieważ w miejscu szlifowania szkło zmieni swoją wartość korekcji przez co finalnie właściciel i tak nie będzie wyraźnie widział.

Warto dodać, że do wszystkich okularów zakupionych w Blueberry Optic otrzymasz składane etui które po złożeniu jest płaskie tylko na 0,5 cm. Podczas gdy okulary są na nosie, etui możesz wygodnie schować do torebki czy kieszeni i nie tracić przy tym miejsca.

Okulary z antyrefleksem w Blueberry Optic

W naszym Salonie Optycznym używamy sprawdzonych produktów najwyższej jakości. Szkła z antyrefleksem które oferujemy posiadają certyfikaty zgodności z najnowszymi Unijnymi standardami optycznymi. Sami prywatnie posiadamy te szkła w naszych prywatnych okularach. 

Co oferujemy:

Szkła z antyrefleksem STANDARDOWYM - to jasne, że wszystkie dostępne szkła w naszym salonie, posiadają antyrefleks. Chcemy aby to było minimum i standrad dla naszych Klientów.

Szkła przeciwsłoneczne - również są wyposażone w powłokę antyrefleksyjną, nie ma wyjątków

Szkła z antyrefleksem do komputera Prime Blue - tym razem jest to bardziej zaawansowana technologia, ponieważ pozwala ona eliminować do 95% nadmiaru światła niebieskiego trafiającego do naszych oczu. Przypominamy, że szkodliwe światło niebieskie emitują wszystkie urządzenia posiadające ekran takie jak: komputer, smartphone, TV itp.

Przeczytaj też o antyrefleksie do komputera:

Okulary do komputera i smartphone

Filtrują do 95% szkodliwego światła niebieskiego