Okulary damskie korekcyjne.

OKULARY KOREKCYJNE

MODNE I STYLOWE OKULARY KOREKCYJNE

14 DNI NA ZWROT

ETUI I ŚCIERECZKA W PREZENCIE

15% ZNIŻKI DO 31.10.21r       KOD: "okulary"

Poniżej znajdziesz najnowszą kolekcję okularów korekcyjnych. Nie rezygnuj z komfortu użytkowania jaki dają dobrej jakości oprawki do okularów. Wszystkie oprawki w naszym sklepie są najwyższej jakości bo musimy mieć pewność, że będziesz z nich zadowolony. Staramy się, aby każda wykonana przez nas para okularów była wyjątkowa dlatego w naszej szlifierni ręcznie szlifujemy każde szkło. W Polsce coraz większy procent osób nosi okulary korekcyjne dlatego umożliwiamy Ci zakup ulubionej pary z każdego miejsca na świecie! Ponadto modne okulary i oprawki dodadzą Ci pewności siebie i sprawią, że będziesz czuć się komfortowo w każdych warunkach. Odkryj swoje wymarzone, stylowe okulary korekcyjne w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Co to są okulary korekcyjne?

Zaczynasz gorzej widzieć z daleka lub bliska? Prawdopodobnie wtedy trafisz na temat dotyczący tego, czym są okulary korekcyjne. Wszystko zaczyna się od badania wzroku przeprowadzonego przez wykwalifikowanego optometrystę bądź okulistę. Na tej podstawie otrzymasz receptę z zapisanymi wartościami szkieł korekcyjnych (często znajdziesz na niej również zapis odnośnie do antyrefleksu oraz typu konstrukcji szkła korekcyjnego). Kolejnym krokiem jest kontakt z optykiem, czyli z nami. Zostaje wybrana odpowiednia oprawka oraz rodzaj szkieł dopasowany do indywidualnych potrzeb. Okulary korekcyjne przede wszystkim pomagają osobą posiadającym wadę wzroku wyraźnie widzieć, a dokładniej rzecz ujmując, zapewniają to szkła korekcyjne, które umieszczone są w oprawkach. Nawet przy niewielkich wadach wzroku okulary korekcyjne są bardzo pomocne, ponieważ relaksują, a także chronią nasze oczy. Dodatkowo modne okulary korekcyjne możesz potraktować jako świetny dodatek do swojej garderoby.

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Wybierając odpowiednie okulary korekcyjne, należy zwrócić uwagę na:


• Rozmiar
• Kształt
• Materiał
• Kolor


Rozmiar okularów – zwróć uwagę, aby okulary korekcyjne nie były zbyt ciasne, ani też zbyt luźne. Jeśli nosisz okulary i rozmiar jest odpowiedni, możesz odczytać z zausznika wartości determinujące wymiary, następnie przy wyborze kolejnej pary kierować się tymi wartościami (jak prawidłowo odczytać rozmiar okularów oraz co on oznacza, znajdziesz na naszej stronie, wybierając dowolne okulary, następnie klikając w zakładkę „Rozmiar”).


Kształt okularów – stylowe okulary korekcyjne mogą przyjąć praktycznie dowolny kształt. Klasyfikujemy je na: okrągłe, prostokątne, kwadratowe i kocie. Najmodniejsze okulary korekcyjne w ostatnim czasie to zdecydowanie oprawki kocie. Więcej na temat dopasowania okularów do kształtu twarzy znajdziesz na naszym blogu: „Jak dobrać okulary do kształtu twarzy”.


Materiał okularów – wyróżniamy dwa najpopularniejsze materiały używane do produkcji okularów korekcyjnych, jest to metal, acetat oraz tytan. Zwróć uwagę na to, czy masz uczulenie na nikiel, jeśli tak korekcyjne okulary metalowe nie są dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, ponieważ w miejscu dotyku skóry z zausznikiem może wystąpić zaczerwienienie, w takim przypadku wybierz oprawki z tytanu. Jeśli nie masz uczulenia na nikiel wszystkie materiały, z których wykonane są okulary, będą dla Ciebie.


Kolor okularów – tutaj zaufaj własnej intuicji. Wiesz, w czym wyglądasz dobrze i tego się trzymaj również przy wyborze idealnej pary okularów korekcyjnych. Zwróć uwagę, w czym chodzisz na co dzień i jakie kolory dominują w Twojej garderobie, na tej podstawie będzie Ci łatwiej dopasować okulary, ale pamiętaj, nie jest to regułą, wybierz te, które Ci się podobają.
Jeśli podczas wybierania okularów będziesz potrzebować porady, napisz do nas. Nasz Zespół specjalizuje się w tym od 25 lat.

Czym różnią się szkła korekcyjne?

Szkła korekcyjne do okularów różnią się przede wszystkim powłoką antyrefleksyjną. Spytasz „a co to takiego?” spieszymy z wyjaśnieniem. Powłoka antyrefleksyjna to warstwa nakładana na szkło w celu wzbogacenia jego właściwości. Podstawową ich zaletą jest niwelowanie odblasków, które mogą drażnić i rozpraszać nasz wzrok. Dzięki powłoce antyrefleksyjnej obraz jest bardziej „czysty” i maksymalnie przejrzysty. Wszystkie szkła korekcyjne z antyrefleksem posiadają również filtr UV, dzięki temu szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe nie trafia przez naszą gałkę oczną do mózgu.


Szkła korekcyjne różnią się rodzajem antyrefleksu, wyróżniamy szkła korekcyjne z antyrefleksem do komputera, a także z podstawową powłoką antyrefleksyjną, oba rodzaje szkieł można stosować na co dzień.

Okulary korekcyjne z nakładkami czy bez?

Nakładki przeciwsłoneczne na okulary korekcyjne to od kilku lat bardzo popularne rozwiązanie. Nakładki tzw. Clip — on to alternatywa dla dwóch par okularów, jednej korekcyjnej, drugiej przeciwsłonecznej — korekcyjnej, dzięki temu nie musisz zabierać ze sobą dwóch par w słoneczne, upalne dni. Okulary typu Clip — on wyglądają najlepiej przy niewielkiej wadzie wzroku w przypadku wartości +/- 3 zalecamy zrobić dwie pary okularów (oddzielnie przeciwsłoneczne i korekcyjne) ze względu na duże prawdopodobieństwo, że nakładka może nie przylegać odpowiednio do oprawki, przez co stracimy dużo na komforcie i estetyce. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, zapraszamy do kontaktu. Ocienimy i podzielimy się najlepszym rozwiązaniem.

Okulary korekcyjne - cena

Okulary korekcyjne możesz znaleźć w bardzo zróżnicowanych cenach. Od 15 zł do nawet 3000 zł za okulary światowej sławy projektantów. 15 zł płacimy za okulary z apteki, które wykonane są w sposób nieprawidłowy, ponieważ nie uwzględniają rozstawu naszych źrenic PD, przez co długi czas spędzony w tych okularach może skończyć się silnym bólem głowy oraz mocnym nadwyrężeniem oczu.


Jak często bywa, najlepszy jest złoty środek tj. ceny w granicach 300 zł - 800 zł w zależności od szkieł oraz tego, czy oprawki muszą być markowe, czy też nie. Okulary korekcyjne warto kupować ze sprawdzonych źródeł, dzięki temu masz pewność pochodzenia materiałów, z których zostały wykonane okulary korekcyjne oraz szkła. Otrzymujesz tym samym gwarancję i obsługę po sprzedażową.

Modne okulary korekcyjne w sklepie BBoptic

Najmodniejsze okulary korekcyjne znajdziesz w naszym sklepie internetowym BBoptic. Wybieraj z szerokiej gamy okularów wszystkich kształtów w dowolnym rozmiarze. U nas znajdziesz korekcyjne okulary z indywidualnie szlifowanymi szkłami z antyrefleksem w bardzo atrakcyjnej cenie. Na bieżąco aktualizujemy nasz asortyment, aby każdy mógł znaleźć idealne okulary dopasowane do swoich potrzeb.