top of page

Prawidłowy dobór okularów – poznaj 6 najważniejszych reguł!


Na co powinnaś zwrócić uwagę podczas wybierania nowych okularów? O czym warto pamiętać przeglądając najróżniejsze modele oprawek? Czy ich wygląd powinien być najważniejszym, kryterium oceny? Jakie są uniwersalne zasady, które pozwolą Ci znaleźć idealne okulary?


Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule! Sprawdź, o czym warto wiedzieć przed pojęciem tej ważnej decyzji!Spis treści:


1. Reguła proporcji

Zgodnie z tą regułą, wielkość Twoich okularów powinna być proporcjonalna z wielkością Twojej twarzy. Nawet okulary oversize nie są tu wyjątkiem. Jeśli Twoja twarz jest względnie mała, unikaj bardzo dużych oprawek, które mogłyby Cię przytłoczyć. Harmonijnie dopasowane okulary to klucz do sukcesu dobrego wyglądu!


2. Reguła kontrastu


Ta reguła tyczy się przede wszystkim doboru kształtu oprawek do kształtu naszej twarzy, ale ma również zastosowanie w przypadku doboru rodzaju oprawek do stylizacji.


Przykładowo: Jeśli masz okrągłą twarz wybieraj kanciaste oprawki, które ją optycznie wysmuklą.

Jeśli masz na sobie zwiewną, romantyczną sukienkę wybieraj wyraziste oprawki, które „dodadzą jej pazura".3. Reguła spełnionych oczekiwań


Marzysz o oprawkach, które wyrażą Twoją osobowość i będą idealnym dodatkiem do każdej stylizacji? Postaw na kolorowe, wzorzyste okulary, będące symbolem Twojego charakteru.

Chcesz, by oprawki spełniały swoją rolę, ale nie były pierwszoplanowym elementem Twojego wizerunku? Z pomocą przychodzą wszelkie klasyczne, delikatne okulary w jasnych, pastelowych kolorach.
4. Reguła funkcjonalności


Przed decyzją o zakupie okularów odpowiedz sobie na bardzo ważne pytanie: ,,W jakim celu przede wszystkim będą one mi służyły”?

Jedno jest pewne: inne kryteria weźmiesz pod uwagę wybierając okulary głównie do pracy przy komputerze, inne do jazdy samochodem, a jeszcze inne decydując się na możliwie najbardziej uniwersalną z opcji.


5. Reguła linii brwi


O tej zasadzie pisaliśmy już w poprzednich artykułach. Wybierając okulary korekcyjne należy pamiętać, że linia brwi nie powinna być zasłonięta przez oprawki. Dzięki temu zachowamy prawidłowe proporcje twarzy i podkreślimy jej ramy. Idealny układ okularów na twarzy to taki w którym okulary są ułożone zaraz pod brwiami.


6. Reguła komfortu


Najważniejsze zostawiamy na koniec! Pamiętaj, że ostateczny wybór okularów powinien być uzależniony od tego, czy czujesz się w nich po prostu dobrze!

Zwróć uwagę, czy w żadnym miejscu nie są one na Ciebie za luźne lub wręcz przeciwnie, czy nie uciskają Twojego nosa, uszu i policzków.Okulary Orizona znajdziesz tutaj.7. Okulary w dobie pandemii i noszenia maseczek


To niesamowite jak w dobie pandemii nasza rzeczywistość uległa zmianie. Zmiany mają również miejsce w kwestii okularów których noszenie stało się uciążliwe ze względu na maseczki. Niestety nam okularnikom nie ułatwia to życia. Na szczęście są preparaty które skutecznie przeciwdziałają parowaniu szkieł okularowych. O tym co to są za preparaty dowiesz się w kolejnym artykule.


Odpowiednio dobrane oprawki będą świetnym uzupełnieniem świadomie zbudowanego wizerunku i wyrażeniem Twojego indywidualnego stylu. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Ci podjąć najlepszą decyzję. Powodzenia!
 

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję!

Comments


Bestsellery

bottom of page