top of page

Długie godziny przed komputerem? Wyjaśniamy, jak chronić i zrelaksować wzrok!

Nasze oczy mają nie lada wyzwanie – są zaangażowanie niemal w każdą czynność, którą wykonujemy w ciągu dnia. Codziennie narażamy je na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych, liczne trudności i obciążenia.

Jednym z nich jest promieniowanie światła niebieskiego. Godzinami wpatrujemy się w ekrany telefonów, komputerów czy telewizorów. W tym czasie zapominamy o mruganiu, relaksowaniu i prawidłowym nawilżaniu naszych oczu. Wskutek tego odczuwamy nie tylko dyskomfort, ale również ogromne zmęczenie.

Jak zatem spędzając długie godziny przed komputerem, zadbać o odpowiednią ochronę naszych oczu i zrelaksować swój wzrok?

Okulary do komputera, pełna ochrona Twoich oczu.

Spis treści:


1. Rób przerwy w pracy

Postaraj się zagospodarować 5 minut przerwy na każde 60 minut pracy przed komputerem. W tym czasie oderwij wzrok od monitora i popatrz w dal lub zamknij oczy i zrelaksuj się. Możesz też wykonać kilka ćwiczeń, takich jak wodzenie wzrokiem w kształt ósemki czy nieskończoności.


2. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie i ustawienie sprzętu

Zawsze pracuj w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Ustaw monitor pod takim kątem, by uniknąć odbijania się światła na ekranie. Dodatkowo, jeśli możesz, wybierz odpowiednią wielkość i krój fontu – gdy tekst wyświetlany na komputerze będzie czytelny, unikniesz niepotrzebnego męczenia oczu.


3. Pamiętaj o mruganiu

Mruganie zapewnia nam naturalne nawilżenie i „odświeżenie” oczu. Oprócz częstego mrugania polecamy zaopatrzyć się w krople do oczu (wybierz te, które nie zawierają konserwantów!). Dzięki utrzymywaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia unikniesz wysychania spojówki i rogówki oka.


4. Bez okularów ani rusz

Nawet jeśli nie masz wady wzroku, warto zaopatrzyć się w okulary do komputera nie tylko zwiększą one ostrość widzenia, ale również przyczynią się do mniejszego zmęczenia oczu

5. Zapobiegaj zakażeniom


Staraj się nie dotykać oczu brudnymi rękoma – wbrew pozorom, na naszej klawiaturze czy telefonie jest mnóstwo bakterii, które mogą doprowadzić do infekcji oka.


6. Jakość powietrza ma znaczenie!

Zbyt suche powietrze w miejscu pracy często jest czynnikiem, który prowadzi do tzw. zespołu suchego oka. Zimą pomieszczenia są ogrzewane, a latem klimatyzowane, przez co poziom wilgotności w nich znacząco spada. Z tego powodu warto zainwestować w nawilżacz powietrza oraz regularnie wietrzyć pomieszczenie.

7. Badaj wzrok!

Jeśli na co dzień spędzasz długie godziny przed komputerem, regularnie badaj stan swoich oczu. Przynajmniej raz w roku odbywaj okresowe wizyty u specjalisty. Jeśli zauważasz pogorszenie wzroku – nie bagatelizuj tego i odwiedź okulistę.

Stosowanie się do tych zasad pomoże Ci nie tylko ochronić Twoje oczy, ale również zapewni Ci komfort pracy nawet podczas długich godzin spędzonych przed monitorem. Pamiętaj, że Twoje oczy to jedna z najbardziej wrażliwych części ciała – zadbaj o nie w odpowiedni sposób!


Więcej na temat okularów do komputera znajdziesz tutaj!


 

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję:

コメント


Bestsellery

bottom of page