top of page

Okulary do komputera – czy ich potrzebuję?

Spędzanie długich godzin przed ekranem komputera każdego dnia nie pozostaje obojętne dla naszych oczu. Mimo starań, takich jak regularne przerwy podczas pracy czy wykonywanie zalecanych przez okulistów ćwiczeń, nasz narząd wzroku jest mocno nadwyrężany.


Czy zatem można coś z tym zrobić? Oczywiście! Z pomocą przyjdą Ci okulary do komputera, które posiadają specjalny antyrefleks do komputera. Zapewnia on nie tylko komfort widzenia, ale również niweluje uciążliwe dolegliwości związane z promieniowaniem światła niebieskiego.


Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na okulary do komputera? O tym opowiemy Wam w dzisiejszym artykule!


Spis treści:


Kiedy okulary do komputera stają się niezbędne?


Widzenie jak przez mgłę, bóle głowy, suche i zaczerwienione oczy czy zaburzenia w postrzeganiu barw – to tylko niektóre z objawów, które powinny Cię zmobilizować do jak najszybszej wizyty u specjalisty. W zależności od potrzeb, zaproponuje Ci on szkła do komputera zerówki lub korekcyjne. Powłoka antyrefleksyjna do komputera chroni przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego, będącym bezpośrednim zagrożeniem dla naszego wzroku.

Czym powinny cechować się okulary do komputera i dlaczego warto w nie zainwestować?

Tak jak pisaliśmy wyżej, cechą niezbędną okularów do komputera jest posiadanie przez nie powłoki antyrefleksyjnej, likwidującej szkodliwe refleksy docierające do naszych oczu z ekranu komputera.

W związku z tym Twoje oczy będą mniej podatne na zmęczenie. Przestaniesz odczuwać dolegliwości związane z promieniowaniem światła niebieskiego. Oprócz tego powłoka AR zwiększy kontrast i komfort widzenia oraz przejrzystość odbieranego przez Twoje oczy obrazu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że podczas wizyty u optyka zapytaj wprost o antyrefleks do komputera jest to ważne ze względu na to, że na rynku istnieje wiele rodzajów szkieł z antyrefleksem. Dowiedz się więcej na temat okularów z antyrefleksem. Pamiętaj też, że taka powłoka jest nie tylko dodatkowym zabezpieczeniem przed rysowaniem się soczewek, ale również ich dodatkowym utwardzeniem. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko uszkodzenia okularów – posłużą Ci one dłużej!


Okulary do komputera nie muszą wyglądać nudno! Poniżej przedstawiamy okulary Rima.Czy okulary z powłoką antyrefleksyjną są dla Ciebie?


· TAK, jeśli Twoja praca jest ściśle związana z wpatrywaniem się w ekran komputera,

· TAK, jeśli często pracujesz przy sztucznym świetle,

· TAK, jeśli odczuwasz zmęczenie i suchość oczu oraz inne z wymienionych przez nas objawów,

· TAK, jeśli czujesz, że przestajesz widzieć wyraźnie,

· TAK, jeśli masz problem z prawidłowym postrzeganiem barw,

· TAK, jeśli w zasięgu Twojego wzroku pojawiają się mroczki lub kolorowe plamki,

· TAK, jeśli widzisz jak przez mgłę.


Mamy nadzieję, że teraz nie macie już żadnych wątpliwości, że okulary z antyrefleksem to „must have” dla każdego, kto spędza przed ekranem komputera, telefonu czy tabletu od kilku do kilkunastu godzin dziennie 😊

Zatem już dziś zadbaj o swój wzrok i sprawdź ofertę naszych okularów do komputera!


 

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję:

Comentários


Bestsellery

bottom of page