top of page

Okulary – zalety noszenia okularów o których nie wiedziałaś!

Jeszcze kilkanaście lat temu okulary korekcyjne dla wielu z nas były powodem do kompleksów i wstydu. Nikt nie przywiązywał wagi do ich aspektów wizualnych. Głównym zadaniem okularów było korygowanie wady wzroku, inaczej mówiąc sprawiały, że osoba widziała w nich wyraźnie.

Zalecenia okulisty lub optometrysty o zakupie okularów ze szkłami korekcyjnymi traktowaliśmy jak wyrok dla naszej pewności siebie i poczucia własnej wartości. Sytuacja uległa jednak zmianie i współcześnie, okulary stały się nieodłącznym elementem garderoby, nawet dla osób, które wcale nie muszą ich nosić. Zatem jakie są zalety noszenia okularów?


Zalety noszenia okularów.

Spis treści:


Okulary czy to już biżuteria?


Różne rozmiary, kształty i kolory - szeroki wybór oprawek okularowych w salonach optycznych daje mnóstwo możliwości. Aktualnie oprócz funkcji korygowania wad wzroku, okulary stają się pewnego rodzaju biżuterią i z pewnością modnym dodatkiem, który potrafi zwrócić uwagę otoczenia. Szczególnie kobiety co raz częściej decydują się na zakup kilku par okularów na różne okazje np. jedna para do pracy, druga do chodzenia na co dzień. Obsługując Klientów często słyszę: czy okulary będą mi pasowały do…? i tutaj możemy wymienić kolor włosów, styl garderoby, a nawet temperament czy charakter. Oznacza to, że dobrze dobrane oprawki możemy traktować jako biżuterię która dodaje pewności siebie i sprawia, że czujemy się wyjątkowo. Traktują okulary jak biżuterię nie musimy patrzeć od razu przez pryzmat marki. Markowe okulary często nie nadążają za zmieniającymi się trendami tak jak robią to mniejsi producenci, dlatego kieruj się tym co Ci się podoba i w czym czujesz się komfortowo!


Okulary jako ochrona oczu dla osób aktywnych.


Często coś wpada Ci do oka, wywołując podrażnienie i zaczerwienienie? Szczególnie w lato w powietrzu unosi się pełno pyłków, muszek i innych insektów które niestety mogą wpaść do naszych oczu wywołując dyskomfort, a nawet infekcję. Okularnicy mogą o tym zapomnieć! Ile razy podczas rowerowych wycieczek wpadło Ci coś do oka? W okularach problem ten nie istnieje. Okulary są również świetnym sposobem na ochronę oczu przed urazami mechanicznymi czy odpryskami. Pewnie nigdy nie zwracałaś na to uwagi, ale podczas pracy z detergentami np. podczas zwykłego domowego sprzątania, nasze oczy są narażone na to, że przez przypadek detergent chlapnie nam w oko.


Zmęczone oczy? Te okulary chronią i relaksują wzrok.


Nawet jeśli nie masz wady wzroku, polecamy Ci zainwestować w okulary z powłoką antyrefleksyjną. Przypomnijmy, że szkła z antyrefleksem sprawiają, że obraz jest bardziej przejrzysty, a także w okularach nie odbijają się denerwujące odblaski, dodatków, zdecydowanie łatwiej się czyszczą. Jeśli natomiast długo pracujesz przed ekranem komputera warto wybrać dedykowane do tego celu szkła, która ochronią Twój wzrok przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego. Pamiętaj, że w tych okularach może chodzić również na co dzień! Po kilku tygodniach użytkowania przekonasz się, jak pozytywnie wpływają one na komfort pracy przed ekranem komputera czy telefonu. Jakoś Twojego snu ulegnie zdecydowanej poprawie, a samopoczucie i skupienie wejdzie na wyższy poziom. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na odciążenie i zrelaksowanie wzroku!


Czy okulary dodają inteligencji?


Tak jak pisaliśmy już wielokrotnie, okulary stały się świetnym narzędziem do świadomego kreowania wizerunku. Wiele osób decyduje się na ich zakup wyłącznie po to, by wyglądać bardziej profesjonalnie i inteligentnie, na przykład w miejscu pracy. Warto wziąć to pod uwagę, szczególnie podczas oficjalnych sytuacji, takich jak rozmowa rekrutacyjna. Tak samo wśród trenerów, szkoleniowców, osób pracujących kreatywnie, okulary odgrywają ogromną role. Mogą sprawić, że Twój pierwszy obiór będzie dokładnie taki jak życzy sobie tego np. szkoleniowiec.


Aktualni i przyszli okularnicy mamy nadzieję, że teraz nie macie już żadnych wątpliwości co do tego, czy okulary warto nosić! Jesteśmy przekonani, że powróciły one do łask już na dobre, więc nie czekajcie, tylko czym prędzej zaopatrzcie się w nową parę modnych i stylowych okularów, które posłużą Wam przez lata! Powodzenia!


Comments


Bestsellery