top of page

Okulary vs soczewki kontaktowe – co wybrać?Wiele osób z wadami wzroku wciąż zastanawia się, która z tych opcji będzie dla nich korzystniejsza – okulary czy soczewki kontaktowe. Prawda jest taka, że wybór jednej z tych metod to indywidualna kwestia, uzależniona nie tylko od zaleceń specjalisty, ale również od preferencji i stylu życia. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mamy nadzieję, ułatwią tę ważną decyzję i pomogą Ci znaleźć najlepszy sposób na poprawę ostrości widzenia.


Wygoda


Soczewki kontaktowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają bardzo aktywny tryb życia, dużo podróżują i często uprawiają sport. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszą martwić się o parowanie okularów czy spadanie ich z nosa. Dają one pełną swobodę ruchów, dlatego świetnie sprawdzą się również na weselach, imprezach czy różnego rodzaju eventach.


Pielęgnacja

Okulary korekcyjne bardzo łatwo utrzymać w czystości – wystarczy regularnie przecierać je ściereczką z mikrofibry nasączoną płynem do czyszczenia szkieł. W przypadku soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Należy zaopatrzyć się nie tylko w płyny czyszczące, ale również dezynfekujące i pielęgnujące. Co ważne, muszą one być dopasowane do materiału, z którego zostały wykonane soczewki. Istotną kwestią jest również pilnowanie ich daty ważności.

Jak czyścić okulary?

Dodatkowa ochrona

Soczewki kontaktowe nie posiadają dodatkowych powłok, poza filtrami UV. Wybierając okulary korekcyjne możesz zdecydować się również na dodatkową ochronę w szkłach, na przykład powłokę antyrefleksyjną, antystatyczną, polaryzacyjną czy fotochromową. Dzięki temu jesteś w stanie jeszcze lepiej dopasować okulary do swoich potrzeb. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli Twoja praca ściśle łączy się z wpatrywaniem się w ekran komputera idealnym rozwiązaniem będą okulary z antyrefleksem ochronnym który redukuje do 95% szkodliwego światła niebieskiego które wydzielają monitory komputerów, a także smartfony. Dowiedz się więcej...
Koszty

Okulary korekcyjne są większym, ale jednorazowym wydatkiem, na który składa się cena oprawek i szkieł, podczas gdy koszty za soczewki kontaktowe są mniejsze, bo rozkładają się na dłuższy okres czasu, w zależności od tego, jak często je kupujesz: raz na dwa tygodnie, raz na miesiąc, raz na kwartał czy raz na rok. W Blueberry Optic kupisz okulary od 290zł razem ze szkłami.


Jesienny BESTSELLER
Awaryjne sytuacje

Jeśli zdarzyłoby Ci się zepsuć swoje okulary, ich naprawa prawdopodobnie będzie bardziej kosztowna niż wymiana soczewek kontaktowych, ponieważ ta wiąże się z założeniem nowej pary lub w najgorszym przypadku, rozpoczęciem nowego opakowania.

Przeciwskazania

Okulary korekcyjne może nosić praktycznie każdy, natomiast do noszenia soczewek kontaktowych istnieje kilka przeciwskazań. Należą do nich między innymi alergie, zespół suchego oka, tendencja do zapalenia spojówek, jaskra czy zwyrodnienie siatkówki.

Okulary a soczewki kontaktowe, co lepsze?

Czy rzeczywiście musisz wybierać?


Naszym zdaniem nie! 😋 Okulary bez problemu mogą uzupełniać się z soczewkami, w zależności od Twoich potrzeb danego dnia. My uważamy, że najlepszą opcją jest noszenie okularów korekcyjnych na co dzień, a soczewek kontaktowych wyłącznie w dni, kiedy potrzebujesz maksymalnej wygody: na wesele, na plażę czy na zawody sportowe.

Ostateczna decyzja należy jednak do Ciebie 😉 Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości i nasze wskazówki pomogły Ci dokonać świadomego wyboru!
👉 Więcej na: https://www.bboptic.com/


 

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję 👌

Comments


Bestsellery

bottom of page