Kolor oprawek, a kolor włosówWiesz już, jak ważnym kryterium w prawidłowym doborze okularów jest kształt Twojej twarzy. Czas pójść o krok dalej! Czy kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się, jak ogromne znaczenie w doborze okularów ma odcień Twoich włosów?

Często zwracamy uwagę jedynie na kolor oczu zapominając, że to nasza fryzura jest na pierwszy rzut oka zdecydowanie bardziej widoczna. Jak zatem wybrać oprawki, biorąc pod uwagę kolor włosów? Poznaj nasze wskazówki!

Włosy blond

Jeśli masz blond włosy w ciepłym odcieniu polecamy oprawki w równie ciepłych tonach. Najlepiej sprawdzą się te w odcieniach czerwieni i koralu, a także bardziej neutralne – beżowe lub czarne.

Jeśli natomiast Twoje włosy są w chłodnym tonie, postaw na stonowane kolory: czerń, beż, szarość, a także srebro i złoto.

Włosy brązowe

Do brązowych włosów w ciepłym odcieniu dobierz oprawki bazujące ciepłych podtonach. Weź pod uwagę modele, które będą kontrastować z kolorem Twoich włosów – co powiesz na ciepłe bordo, zieleń lub żółć i inne „słoneczne” kolory. Za to do chłodnych brązów polecamy przede wszystkim butelkową zieleń, róż oraz granat, a także klasyczną czerń.

Włosy rude


Jeśli chcesz podkreślić rudość swoich włosów wybierz kontrastujące kolory oprawek, na przykład zieleń czy żółć. Jeśli natomiast zależy Ci na złagodzeniu jej, postaw na złote, brązowe, czarne lub miedziane oprawki. W przypadku rudości na włosach sprawdzą się też ciepłe odcienie czerwieni.

Modne, klasyczne, damskie okulary Sara.

Włosy siwe

Popielaty kolor włosów to baza, która pozwala na eksperymenty! W tym przypadku świetnie będą wyglądać zarówno mocno nasycone kolory, jak głęboka czerwień czy chabrowy, ale również bardziej klasyczne jak czerń czy granat.

Czerwone okulary Ouro.
Piękne damskie okulary Estrela.

Włosy czarne


Jeśli masz czarne włosy, postaw na wyraziste kolory. Świetnie sprawdzą się u Ciebie oprawki czarne, czerwone i niebieskie. Jeśli codziennym makijażem wyraziście podkreślasz oczy, może również spodobać Ci się efekt, jaki zapewnia kontrast kruczoczarnej fryzury i śnieżnobiałych okularów.

Te propozycje to ponadczasowe połączenia, które sprawdzają się w większości przypadków. Pamiętaj jednak, że ostateczna decyzja należy do Ciebie – wybierz okulary, w których czujesz się po prostu dobrze! Niech będą one odzwierciedleniem Twojej osobowości i wyrażeniem Twojego indywidualnego stylu.


👉 Więcej na: https://www.bboptic.com/


 

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję 👌