top of page

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?


Pokazujemy jak dobrać okulary do kształtu twarzy.

Kanciaste, owalne, delikatne, wyraziste, z printem czy bez niego… Nie masz pojęcia, które z tych oprawek będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie? Spieszymy z pomocą!

Pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać przed zakupem okularów jest prawidłowe określenie kształtu Twojej twarzy. Dzięki temu unikniesz wybrania oprawek, które mogłyby Cię przytłoczyć lub uwypuklić drobne niedoskonałości, wpływając niekorzystnie na Twój wygląd.


Twarz okrągła


Jak ją rozpoznać? Przy okrągłej twarzy można zauważyć zbliżone proporcje pomiędzy jej długością a szerokością. Charakteryzują ją też pełne policzki oraz zaokrąglona broda, a także dość niskie czoło.

Jakie oprawki wybrać? Dla posiadaczy okrągłej twarzy polecamy oprawki, które nadadzą jej wyrazistości, czyli wszystkie kanciaste, ostro zakończone modele o klasycznym kształcie. Dzięki temu optycznie wydłużymy i wysmuklimy buzię, przywracając jej prawidłowe proporcje.


Czego unikać?

Zdecydowanie polecamy unikać okrągłych oprawek, które jeszcze bardziej uwydatnią dysproporcje oraz tych w bardzo delikatnych kolorach (pudrowe, złote lub przezroczyste), które mogą „zniknąć” na twarzy.
Twarz kwadratowa

Jak ją rozpoznać? Podobnie jak twarz okrągła, twarz kwadratowa również charakteryzuje się zbliżonymi proporcjami, jednak w przypadku tej drugiej, czoło i szczęka są zdecydowanie bardziej szerokie i wyraźniej zarysowane.

Damskie okulary Boa Vista dostępne w Blueberry Optic, bboptic

Jakie oprawki wybrać? Zadaniem prawidłowo dobranych oprawek do twarzy kwadratowej jest zdecydowane złagodzenie rys twarzy. Wybieraj wszelkie zaokrąglone modele, również takie z delikatniejszym dołem i wyraźniejszą górą. Czego unikać? Unikaj geometrycznych kształtów, które mogłyby jeszcze bardziej podkreślić i tak ostre już rysy twarzy. Zrezygnuj z kanciastych oprawek, postaw na prostotę.


Twarz trójkątna

Jak ją rozpoznać? Twarz trójkątną rozpoznamy przede wszystkim po dość szerokim czole i bardzo wąskim podbródku. Posiadacze trójkątnej twarzy mają często wyraźnie zarysowane i wysoko osadzone kości policzkowe. Jakie oprawki wybrać? Jeśli posiadasz twarz trójkątną, okulary w kształcie „kocich oczu” będą dla Ciebie strzałem w 10! Szczególnie polecamy Ci jasne modele (złote, srebrne, przezroczyste lub w pudrowych kolorach), które przywrócą równowagę pomiędzy szerokim czołem a wąskim podbródkiem. Czego unikać? Unikaj oprawek, które mają masywną, wyraźnie zarysowaną górną część podkreślającą linię Twoich brwi. Takie modele uwydatnią dysproporcje pomiędzy szerokością górnej i dolnej części twarzy, podkreślając jej ostry kształt.Twarz owalna


Jak ją rozpoznać? To najbardziej harmonijny ze wszystkich kształtów twarzy – czoło jest nieco szersze niż broda, a policzki są delikatnie zaznaczone. Wszystkie proporcje są zachowane. Jakie oprawki wybrać? Przy tym kształcie twarzy sprawdzą się niemal każde oprawki. Masz pełną dowolność w wyborze! Możesz eksperymentować nie tylko z różnymi kształtami, ale również wzorami. Postaw na te, które najbardziej pasują do Twojego stylu!

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości i dzięki naszym wskazówkom wybierzesz oprawki, które będą idealnie współgrać nie tylko z Twoim stylem i osobowością, ale również z kształtem Twojej twarzy, podkreślając jej wszystkie atuty!

Spotkajmy się na www.bboptic.com 😊


 

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję 👌

Comments


Bestsellery

bottom of page