top of page

Jak dbać o wzrok jesienią?Długie jesienne wieczory przy ulubionym serialu, ciepłym kocu i przepysznej herbacie – czy to brzmi jak spełnienie marzeń? Na pewno nie dla naszych oczu! Aktualna pora roku to dla nich prawdziwe wyzwanie. Dni są coraz krótsze, a my więcej czasu przebywamy przy sztucznym oświetleniu, wpatrując się w ekrany komputerów, tabletów czy smartfonów.

Czy są zatem sposoby, by zminimalizować negatywne dla oczu konsekwencje takiego spędzania wolnego czasu jesienią? Oczywiście! Poznaj nasze wskazówki, które pozwolą Ci zadbać o wzrok o tej porze roku 😊


1. Wietrz pomieszczenia, w których przebywasz – Ogrzewanie mieszkań czy miejsc pracy w chłodne dni wpływa na ich znaczne wysuszenie. Wietrzenie pomieszczeń i utrzymanie ich nawilżenia na odpowiednim poziomie zapobiegnie suchości oczu powodującej pieczenie i zaczerwienienie.

2. Włącz w swoją dietę produkty bogate w witaminy, które wspomagają dobre widzenie - Należy pamiętać, że o tej porze roku mamy utrudniony dostęp do świeżych sezonowych owoców i warzyw, które są źródłem wielu cennych składników odżywczych. Jesienią możesz zastąpić je marchwią, szpinakiem, pomidorami czy pestkami dyni, słonecznika oraz migdałami, a także czerwoną kapustą i rybami. Świetnym sposobem będzie również dodatkowa suplementacja.


Dieta zdrowa dla Twoich oczu.

3. Nawilżaj swoje oczy – Z pomocą przyjdą Ci krople do oczu, które zadbają o odpowiedni poziom ich nawilżenia – warto mieć je zawsze przy sobie! Stosuj je tak często, jak tylko potrzebujesz!

4. Rób regularne przerwy od komputera – To obowiązkowa zasada dla każdego, kto spędza od kilku do kilkunastu godzin przed ekranem. Jeśli należysz do tej grupy naszych czytelników, koniecznie wdroż przerwy i ćwiczenia wzroku do swojej codziennej rutyny.

Praca przy komputerze.

5. Pamiętaj o dodatkowym oświetleniu – W ciągu dnia ilość światła naturalnego znacznie się zmniejsza. Dzień jest coraz krótszy, dlatego należy pamiętać o dodatkowym oświetleniu pomieszczeń podczas codziennych czynności, w trakcie których nasz wzrok jest mocno skupiony, np. na czytaniu książki czy oglądaniu filmów.

6. Chroń swoje oczy przed promieniowanie UV – Nie daj się zwieść zachmurzonemu niebu! Wbrew pozorom, nawet w niezbyt pogodny dzień powinieneś zadbać o odpowiednią ochronę oczu, wybierając okulary z filtrem UV.

Powyżej przedstawiamy okulary Orizona


Ciesz się dobrym widzeniem jak najdłużej, stosując się do wyżej wymienionych wskazówek! 🤗 Jesteśmy przekonani, że dbając o swój wzrok w ten sposób nie narazisz się na czynniki, które jesienią mogą wpłynąć negatywnie na Twoje oczy. Masz jakieś pytania, wątpliwości, potrzebujesz porady? Nasz zespół służy pomocą! 😎


👉 Więcej na: https://www.bboptic.com/


 

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję 👌

댓글


Bestsellery