Szukaj

5 kroków do idealnych okularów – jak wybrać te najlepsze?


Idealnie dopasowane okulary to takie, które poprawiają jakość naszego widzenia, jednocześnie uwypuklając atuty naszej twarzy. Jeszcze kilka lat temu ludzie mieli tendencje do ukrywania wad wzroku i wybierali, niewidoczne na pierwszy rzut oka, soczewki kontaktowe. Obecnie okulary stały się świetnym dodatkiem do modowych stylizacji, który podkreśla indywidualny styl i charakter osoby je noszącej oraz pozwala wyróżnić się z tłumu. Zatem jak dobrać okulary? Czym kierować się przy wyborze idealnych okularów? Poznaj 5 kroków, które pomogą Ci dopasować okulary nie tylko do Twojego wyglądu, ale również do Twojej osobowości.


5 kroków do idealnych okularów


Krok 1 - kształt


Największą dowolność w doborze okularów mają osoby, które są posiadaczami twarzy owalnych, ponieważ do tego kształtu pasują niemalże każde oprawki. My polecamy szczególnie kwadratowe i prostokątne, ponieważ optycznie wysmuklą buzię i nadadzą jej wyrazistości.

Podobne rozwiązania proponujemy osobom o okrągłej twarzy. Kanciaste oprawki z unoszącymi się ku górze krawędziami będą strzałem w 10! Podkreślą kości policzkowe, co optycznie wyszczupli twarz i przywróci jej prawidłowe proporcje.

Jeśli należysz do posiadaczy twarzy trójkątnych, wybieraj zaokrąglone oprawki. Będą one idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce nadać twarzy łagodności i delikatności.

Świetną propozycją dla posiadaczy kwadratowej twarzy są wszelkie oprawki, które ją zaokrąglą, wyraźnie zmiękczając jej rysy. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się wszelkie okulary, w których dolna krawędź (np. czarna) jest delikatniejsza niż górna (np. złota lub srebrna).
Krok 2 - rozmiar


Zadbaj o to, by rozmiar Twoich oprawek był proporcjonalny do rozmiaru Twojej twarzy. Zwróć uwagę również na swój typ urody. W większości przypadków osoby o delikatniejszych rysach twarzy powinny wybrać zdecydowanie mniejsze oprawki niż osoby o wyraźniejszym, mocno określonym wyglądzie.Krok 3 - kolor


Pamiętaj, że kolor Twoich oprawek powinien być spójny z Twoim usposobieniem i stylem życia. Jesteś fanką kolorów, a w Twojej szafie roi się od ciekawych printów? Baw się modą i wyraź swój charakter równie barwnymi oprawkami.

Uwielbiasz minimalizm i nie przepadasz za rzucaniem się w oczy? Rozważ klasyczne rozwiązania: od czerni i bieli, przez złoto i srebro, aż po pastele i przezroczyste oprawki.

Rio

Kolorowa oprawka Rio


Krok 4 - typ

Pełne czy półramkowe – które z nich wybrać? Pełne oprawki najlepiej sprawdzą się u kogoś kto chce, by okulary były widocznym elementem wyglądu i pełniły dominującą rolę na jego twarzy. To najbardziej rozwiązanie jest uznawane za najbardziej klasyczne.

Oprawki półramkowe są pewnego rodzaju kompromisem i połączeniem klasyczności pełnych oprawek z

elegancją i szykiem, który zapewniają złote

lub srebrne dolne krawędzie.Krok 5 - materiał


Acetat cieszy się ogromną popularnością wśród optyków - zapewnia niezwykłą wytrzymałość, lekkość oprawek i ich elastyczność, co pozwala na indywidualne dopasowanie ich do danej twarzy.

Materiał użyty do produkcji metalowych oprawek, czyli stal nierdzewna, jest równie wytrzymała, a dodatkowo dodaje elegancji i szyku. Ponadto tego rodzaju oprawki często spełniają rolę biżuterii i dopełniają całość stylizacji.Już wiesz, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru oprawek. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi znajdziesz swoje idealne, wymarzone okulary, które od pierwszego założenia staną się nieodłączną częścią Twojej garderoby!


Spotkajmy się na www.bboptic.com 😊


Sprawdź naszą najnowszą kolekcję 👌