Okulary do komputera – czy warto?Spędzanie długich godzin przed ekranem komputera każdego dnia nie pozostaje obojętne dla naszych oczu. Mimo starań, takich jak regularne przerwy podczas pracy czy wykonywanie zalecanych przez okulistów ćwiczeń, nasz narząd wzroku jest mocno nadwyrężany.


Czy zatem można coś z tym zrobić? Oczywiście! Z pomocą przyjdą Ci okulary ze specjalnymi soczewkami, posiadającymi powłokę ochronną, która nie tylko zapewnia komfort widzenia, ale również niweluje uciążliwe dolegliwości związane z promieniowaniem światła niebieskiego.


Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na okulary do komputera? O tym opowiemy Wam w dzisiejszym artykule!


Kiedy okulary do komputera stają się niezbędne?


Widzenie jak przez mgłę, bóle głowy, suche i zaczerwienione oczy czy zaburzenia w postrzeganiu barw – to tylko niektóre z objawów, które powinny Cię zmobilizować do jak najszybszej wizyty u specjalisty. W zależności od potrzeb, zaproponuje Ci on soczewki ochronne lub korekcyjne, z powłoką chroniącą przed szkodliwym światłem niebieskim, będącym bezpośrednim zagrożeniem dla naszego wzroku.

Czym powinny cechować się okulary do komputera i dlaczego warto w nie zainwestować?

Tak jak pisaliśmy wyżej, cechą niezbędną okularów do komputera jest posiadanie przez nie powłoki antyrefleksyjnej, likwidującej szkodliwe refleksy docierające do naszych oczu z ekranu komputera.

W związku z tym Twoje oczy będą mniej podatne na zmęczenie. Przestaniesz odczuwać dolegliwości związane z promieniowaniem światła niebieskiego. Oprócz tego powłoka AR zwiększy kontrast i komfort widzenia oraz przejrzystość odbieranego przez Twoje oczy obrazu. Pamiętaj też, że taka powłoka jest nie tylko dodatkowym zabezpieczeniem przed rysowaniem się soczewek, ale również ich dodatkowym utwardzeniem. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko uszkodzenia okularów – posłużą Ci one dłużej!


Okulary do komputera nie muszą wyglądać nudno! Przedstawiamy okulary Olinda znajdziesz je tutaj.

Czy okulary z powłoką antyrefleksyjną są dla Ciebie?


· TAK, jeśli Twoja praca jest ściśle związana z wpatrywaniem się w ekran komputera,

· TAK, jeśli często pracujesz przy sztucznym świetle,

· TAK, jeśli odczuwasz zmęczenie i suchość oczu oraz inne z wymienionych przez nas objawów,

· TAK, jeśli czujesz, że przestajesz widzieć wyraźnie,

· TAK, jeśli masz problem z prawidłowym postrzeganiem barw,

· TAK, jeśli w zasięgu Twojego wzroku pojawiają się mroczki lub kolorowe plamki,

· TAK, jeśli widzisz jak przez mgłę.


Mamy nadzieję, że teraz nie macie już żadnych wątpliwości, że okulary z antyrefleksem to „must have” dla każdego, kto spędza przed ekranem komputera, telefonu czy tabletu od kilku do kilkunastu godzin dziennie 😊 Zatem już dziś zadbaj o swój wzrok i już teraz sprawdź ofertę naszych okularów do komputera!👉 Więcej na: https://www.bboptic.com/


 

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję 👌